14 Aralık 2012 Cuma

Görkemli yılbaşı sofraları

Yılbaşında farklı stillerde görkemli sofralar düzenliyebilirsiniz.Yılbaşı için belirli konseptler kurgulayarak,davet sofralarınızı detaylandırın.Sofralarınnız damağa olduğu kadar göze de seslensin.
Gösterişli  veya sade,eğlenceli veya klasik bir yılbaşı sofrasına karar verdikten sonra gerisi sizin yaratıcılığınıza kalmış...

Masaüstü dekorlarını belirleyin.
Yeni yıl ruhunu yansıtan parçalar seçerek sofra dekorasyonuna başlayabilirsiniz..Şamdamlar,mumlar,çiçekler,meyvelikler,kozalaklar,suplalar,
peçetelikler,vazolar,melekler,biblolar,heykeller veya çok farklı objeleri masa orta süsü olarak kullanabilirsiniz.
Sofranızın stili de, masa orta süsünü belirleyici bir unsurdur..Sofranızda bir ışıltı yaratmak istiyorsaız,klasik bir stiliniz varsa,kristallerin ve gümüşün,ışıltışından faydalanabilirsiniz.
Rustik bir yılbaşı sofrası için:Ahşabın sıcaklığı,kırmızı-yeşil birlikteliği,kozalaklar,mumlar..Hasır suplalarda rustik sofralar için iyi bir seçim olacaktır..Kırmızı rengin sıcaklığı,sofranıza da yansıyacaktır.İster masa örtünüzde,isterseniz kadehinizde veya peçetenizde kullanın.
 
Avizelerinizi süsleyin:Muhteşem yılbaşı teması için avizelerinize de süslemeyi unutmayın.Yılbaşı süsleriyle ışıklarla süslenmiş avizeniz yemek odanızın odak noktası olacaktır.
Farklı renkler kullanın:Klasik kırmızı-yeşil rengin dışında odanıza uygun renklerle sofranızı süsleyin.Romantik yılbaşı için pembe,eflatun tonlarından yararlanın.Beyaz sofralarınızı gümüş veya altın ışıltılarla renklendirin.İsterseniz mavi renkle ışıltılı sofralar düzenleyin.Gri-beyaz birlikteliği sofranıza ayrı bir zerafet kazandıracaktır.Eğlenceli sofralar için rengarenk ağaç süslerinden yararlanabilirsiniz.
 


 
 
 
 
Bunlar da ilginizi çekebilir
Yeni yıl masa düzenlemesi
Yorum Gönder